Осъдиха опонент на Александър Лукашенко на 14 години затвор

8
© Getty images (архив)

"Днес Върховният съд в Минск призна бизнесмена и политика Виктор Бабарико за виновен в корупция и пране на пари и получи ефективна присъда лишаване от свобода за срок от 14 години. Решението на най-високопоставените магистрати в източноевропейската страна не подлежи на обжалване", посочи още руската медия.

"Минск обяви, че зад кандидатурата му са стоели руските кукловоди от "Газпром", припомни ТАСС.

Опонент на беларуския президент Александър Лукашенко ще лежи 14 години в затвора, предаде ТАСС.

Предприемачът заяви, че арестът и процесът срещу него са били заради политически мотивирани.

"Бабарико събра 400 000 подписа в своя подкрепа за вота за държавен глава на 9 август и обяви намерението си да участва в напредварата. Той обаче бе арестуван и заради това не взе участие в надпреварата", добави базираната в Москва информационна агенция.

Да припомним, след като Централната избирателна комисия в бившата съветска република обяви поредното преизбиране на Лукашенко за лидер на Беларус, в страната започнаха протести. Акциите на опозицията бяха разпръсквани със сила.

Последвайте канала на

Валери Зайцев
8

Свързани новини

Водещи новини

Осъдиха опонент на Александър Лукашенко на 14 години затвор | Новини.бг