Търговията между Европейския съюз и Обединеното кралство е спаднала с почти една четвърт през първите три месеца след Brexit, показват данни на британската служба за национална статистика. Най-голям спад е регистриран в търговията с Ирландия и Германия, съобщава брюкселският портал Euractiv.
Износът за Ирландия е спаднал с 47,3% от декември до януари, като най-голям е спадът в износа на химикали, животни и хранителен сектор. Съгласно споразумението за Брекзит бяха въведени митнически проверки на всички стоки, влизащи в Ирландия от Обединеното кралство.
Вносът от Германия, най-големият търговски партньор на Великобритания сред членовете на ЕС, е спаднал с 30,5%, или 1,7 милиарда лири, за същия период, предаде "Фокус".
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)