Две други лодки, превозващи съответно 98 и 16 души акостираха на италианския остров днес, допълва агенцията. Всички мигранти са били прехвърлени в мигрантски център на острова.
Италианската агенция съобщава, че една от лодките с 325 души на борда е била прехваната на 8 мили (около 13 км) от Лампедуза.
Лампедуза е една от основните входни точки за мигрантите, отплаващи от Тунис и Либия с цел да достигнат Европа, отбелязва БТА.
Патрулният кораб на италианската данъчна полиция, която разследва финансови престъпления и контрабанда, е ескортирал втора лодка с близо 90 души на борда до острова, съобщи АНСА.
Четири лодки, превозващи повече от 500 мигранти, акостираха на остров Лампедуза, след като бяха прехванати от италианските власти до бреговете на средиземноморсия остров, съобщи днес агенция АНСА, цитирана от Ройтерс.
)