„Със сигурност не са проведени докрай консултациите с другите протестни партии, ако са започнали изобщо. Има опасност да бъде изгубена още една седмица. В това време печели ГЕРБ, настроенията започват да се обръщат”, смята Гарелов.
*******
Има вариант учениците от 6-и и 11-и клас да се върнат по-рано в класните стаи
Ректорът на УНСС сподели своята версия за скандала с уволнения преподавател
Стъки покани "лошите лелки" Дончева и Манолова на ринга: Такава агресия като в НС няма и в ММА боевете
Борисов нападна Радев: Как да работим, след като подопечните му партии ни наложиха мораториум?!
Водещите новини в неделя, 25-ти април
Иван Гарелов: В ИТН няма яснота кой ще бъде министър-председател
Над 21 000 дози от ваксината срещу COVID-19 на Moderna пристигнаха у нас
Нинова не остана длъжна на Борисов и му отговори за "удобния лидер"
*******
Ако ситуацията с разпространението на COVID-19 у нас продължава да се развива благоприятно, може учениците от 6-и и 11-и клас да се върнат в класните стаи от 10 май до края на учебната година.
По график учениците от 6-и и 11-и клас трябваше да се върнат в училище на 17 май. Тези класове най-малко учиха присъствено тази учебна година, призна Вълчев, след което напомни, че от утре 5., 9. и 12. клас влизат в класните стаи.
Това обяви министърът на образованието в оставка Красимир Вълчев, който участва днес в работна среща при премиера в оставка Бойко Борисов.
В България са пристигнали 21 600 дози от ваксината срещу COVID-19 на производителя Moderna. Това съобщиха от пресслужбата на Министерството на здравеопазването.
Гръцките власти удължиха всички действащи досега ограничения за влизане на територията на страната до 06:00 на 3 май 2021г., съобщават от посолството ни в Атина и МВнР.
Гърция удължава ограничителните мерки за влизане
Жена на 26 години е загинала на място при катастрофа по пътя Бургас - Приморско в района след моста на река Ропотамо. Тя е била пътничка на мотоциклет, управляван от 25-годишен правоспособен водач. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР-Бургас.
Катастрофата е причинена от водач /65 г./ на лек автомобил "Рено Меган". Той е отнел предимство на мотоциклета марка "Априлия".
Министър-председателят в оставка Бойко Борисов свика част от министрите си, за да направят отчет на свършеното по повод пандемията.
Млада жена е починала при катастрофа по пътя Бургас - Приморско
Надежда Нейнски: Нещата с Русия загрубяха
Премиерът изтъкна получените 5,5 млн. ваксини от Европейската комисия, изказвайки благодарности и на Комисията, и на държавите-членки, които са се лишили от техните дози, за да има за българите.
При влизане на гръцка територия, независимо от вида транспорт, от пътуващите се изисква да представят негативен резултат от тест по метода PCR, направен не по-рано от 72 часа от влизането в Гърция.
Според нея в момента най-уязвими са страните от бившия Източен блок. „В момента те са мишена на засилващото се руско влияние”, коментира Нейнски.
Тя отново очерта условията на БСП, за да добави гласовете си към тези на протестната опозиция в Народното събрание.
Хамид Хамид: „Има такъв народ“ са представители на едно политическо шоу
„Има такъв народ“ са представители на едно политическо шоу, те са комедианти. Това заяви в „120 минути“ по БТВ зам.-председател на ПГ на ДПС Хамид Хамид. Той допълни обаче, че партията ще подкрепи кабинет на новите партии в парламента, защото така са пожелали избирателите.
„Нещата доста загрубяха. Наскоро руският външен министър каза, че отношения Русия-ЕС вече няма. Той каза, че вече имат отношения Русия- отделни европейски държави, които се интересуват от националните си интереси. Това е философията на Русия в момента”. Това коментира в предаването „Неделята на NOVA” бившият външен министър Надежда Нейнски. „Тук идва големият въпрос – дали ЕС ще очертае „червената линия” за Русия”.
„Нищо не пречи избраният за министър-председател от „Има такъв народ” да отиде да получи мандата. Но мисля, че в „Има такъв народ” няма яснота, кой ще бъде министър председател”. Това коментира в предаването „Неделята на NOVA” журналистът Иван Гарелов. „Почти съм сигурен, че тази длъжност не блазни Слави”, заяви журналистът.
,,Такава агресия, която виждам в парламента, няма и в състезанията по ММА'', допълни той и отпрати покана към Татяна Дончева и Мая Манолова, които определи като "лоши лелки", да заповядат на ринга, ако имат нужда да разпуснат напрежението.
Ректорът на Университета за национално и световно стопанство (УНСС) проф. д-р Димитър Димитров направи изявление по повод дисциплинарното уволнение на доц. Мартин Осиковски заради твърденията му, че на територията на висшето учебно заведение е била провеждана политическа агитация непосредствено преди парламентарните избори у нас.
Това че парламентът е пъстър и има по-голямо представителство на българските граждани е добре и със сигурност би било положително, ако народните представители се държат отговорно, защото агресията и злобата за момента надделяват над политическата отговорност. Такова мнение изрази в сутрешния блок на Нова телевизия ММА боецът Станислав Недков – Стъки.
В момента БСП се намира на остров на стабилност в тези бурни дни. Разумното за страната е да се направи правителство. Най-силните аргументи са социални и икономически. Правителство е важно и заради Плана за възстановяване и устойчивост. Това сподели пред БНР председателят на социалистите Корнелия Нинова.
По думите му ролята на ДПС в новото 45-о Народно събрание е да защитава правата и свободите на всички български граждани. Той уточни, че избирателите са искали промяна и затова Движението е заявило, че няма да подкрепят правителство на ГЕРБ или БСП.
Предлагам да изпълним и това, което Каракачанов предложи онзи ден за отваряне на ваксинационни центрове в покрайнините, където имаме в съседските страни български граждани. Нека, както ЕС постъпва с нас и ни помага, да помагаме и ние на страните в нужда. Благодарен съм, че за всички българи вече има всички видове ваксини. Дали сме над 1 млрд. лв. за хората на първа линия, за да работят с високи темпове, 85 млн. лв. допълнително има и за Ремдесивир, уточни още премиерът.
)