"Една криза не се управлява само с говорене, а с действия и вземане на решения", припомни председателят на ПГ на ГЕРБ.
"Изборите преминаха нормално, въпреки че предварително имаше заявки за нечестност. Никой, включително в тази зала, не оспори изборните резултати", каза Десислава Атанасова.
"На 4 април българските граждани не казаха "ГЕРБ вън", а казаха че искат съгласие и борба с предизвикателствата на страната ни. Отговорността на милиони съдби тежи", съобщи Атанасова.
"Отговорността е тежка, а често е непоносима за хората, които гледат на политиката само като на инструмент за изграждане на имидж", коментира народният представител.
"Предстоят ни важни, бързи и тежки решения", обясни Атанасова и припомни успехите на правителството на ГЕРБ, сред които пълната енергийна независимост, увеличението на пенсиите и заплатите.
"Хората искат да живеят добре, да усетят промяната. НС трябва да положи ефективни решения, необходим е системен подход", коментира Десислава Атанасова.
Кадър: Булфото
"Време е шоуто да приключи. За разлика от шоуто, на политическата сцена скечове няма, а аплодисментите са редки", категорична бе депутатката от ГЕРБ.
Победителят е само един и това е ГЕРБ, признайте го, обърна се Атанасова към опонентите си.
Ще предложим правителство, което да се справи с кризата. Ще протегнем ръка към политическите ни опоненти. Ако не бъдем подкрепени, то отговорност поема втората политическа сила, заяви шефът на ПГ на ГЕРБ.
"Болните политически амбиции замъгляват факта, че сме избрани от народа. Омразата не гради, отрицанието на политическия опонент може да доведе до временен успех, но ще е за кратко", заяви шефът на ПГ на ГЕРБ.
Изборите приключиха, а народът се произнесе. Приключи лесната част, днес е време всички да поемем отговорност към гласа на избирателите си, стабилността на държавата и по-добро утре. Това заяви в декларация от името на ГЕРБ председателят на ПГ Десислава Атанасова.