)
"Всяка партия в секция ще прави по една страница. Още днес ще бъде пуснат пробен протокол, за да може всеки член да се упражни", каза още той.
Един безупречно попълнен протокол ще отнема час и половина. ЦИК не може да създаде нещо, което не е регулирано в Изборния кодекс. Така говорителят на ЦИК Димитър Димитров коментира пред БТВ притесненията по по-големите изборни протоколи.
Грешките могат да се поправят, проблемът е когато източникът на тях не може да се установи, разкри Димитров.
И към момента се провеждат обучения за протоколите и изборния ден, допълни още говорителят на ЦИК.
Много малко хора искат да участват в мобилните екипи, които ще посещават карантинираните и COVID болните. В София и Бургас положението не е добро - на места може и да няма мобилни секции, коментира Димитър Димитров.
Последвайте канала на