На въпрос дали "Демократична България" би влязла в безпринципни коалиции в новия парламент Христо Иванов уточни, че имат ясни ангажименти за това как трябва да изглежда бъдещето на страната.
,,Вероятно създаваме усещането, че изборите може да бъдат нечестни, макар че все още не са се състояли, но се полагат усилия в тази насока. Вече до мен са достигнали информации, че се оказва натиск върху хора от по-бедни групи за кого да гласуват. Това са неща, които всеки българин знае, защото така се осигуряват победите в България. Но искам да подчертая, че не си създаваме предварителни оправдания. Отсега казвам, че не това е нашата цел – няма да правим политика от това. Ние ще залагаме на конкретни действия'', допълни Иванов.
На "Демократична България" ще ѝ се получи – ние ще бъдем незаобиколим фактор в следващия парламент. Тези хора (българите в чужбина, б.р.) виждат, че работим за една голяма България. Не го правим, защото очакваме много гласове на фона на тази пандемия, а го правим, защото това е национален приориотет. Ние ще продължим да се борим за българите в чужбина като за национална кауза. Това сподели в предаването "Лице в лице" по bTV съпредседателят на "Демократична България" Христо Иванов.
Ако искахме безпринципни коалиции, щяхме да се явим в коалиция още преди изборите. Вижте, ние имаме ясни ангажименти и декларация от 12 точки, в която задаваме онези големи теми, за които ще трябва да търсим конституционни мнозинства. Време е да се реформира правосъдието в България и да се въведе електронното управление. Това е революцията! За тези неща сме готови да търсим големи мнозинства. Ясни са нашите каузи и борбата за българите в чужбина. Няма нищо задкулисно, честни сме с хората, увери в заключение Христо Иванов.
)