Novini.bg ви дава възможност да следите актуалните данни за смъртоносния коронавирус в реално време:
Куба за първи път отчете над 1000 нови случая на коронавирусна инфекция за денонощие от началото на пандемията, съобщиха днес здравните власти, цитирани от ДПА.
За да предотврати по-нататъшно разпространение на инфекцията, през уикенда Хавана нареди авиокомпаниите да намалят броя на полетите до САЩ, Мексико, Панама, Бахамите, Доминиканската република, Ямайка и Колумбия.
Кубинците, които се връщат от чужбина, ще бъдат изолирани в карантинни пунктове, предаде БТА.
През последните 24 часа са регистрирани 1012 нови заразени. До момента страната беше относително пощадена от коронавируса. Потвърдените случаи на зараза са общо около 26 000, а смъртните случаи, свързани с КОВИД-19, са 214.
Чужденците, които влизат в страната, ще бъдат карантинирани в предназначени за целта хотели и ще им бъдат правени два теста за коронавирус в рамките на пет дни.
)