Руският антитерористичен комитет е съобщил за ликвидирането на чеченския екстремист Аслан Бютукаев, предаде РИА Новости.
Отговорност за кървавата баня са поели лидерът на "Имарат Кавказ" Доку Умаров, убит при специализирана операция на руските федерални сили в Кавказ през 2014 г., и неговата дясна ръка Бютукаев.
Чеченският лидер Рамзан Кадиров е приветствал успешната операция срещу Бютукаев. "Служителите на реда сложиха край на бандитизма и тероризма в нашата република", е заявил той.
Членът на ислямистката организация "Имарат Кавказ" Магомед Евлоев се е взривил в залата за посрещане на аерогарата в руската столица на 24 януари 2011 г. Вследствие на атентата са загинали 37 души, а на 172-ма е била оказана медицинска помощ.
"При операция на територията на (южната автономна република) Чечения са били ликвидирани петима терористи. Единият от убитите е Аслан Бютукаев (роден през 1974 г.). Той е бил сред организаторите на атентата, извършен на територията на московското летище "Домодедово", са посочили от силовата институция.
)