Американският министър на здравеопазването Алекс Азар заяви днес, че е дал отрицателна проба за коронавирус и защити политиката на Американската служба за контрол на храните и лекарствата по отношение на потенциалните ваксини срещу КОВИД-19, предаде Ройтерс.
Азар съобщи в Туитър за отрицателната си проба за коронавирус, след като президентът Доналд Тръмп даде положителна проба.
Учени, представители на здравните власти и законодатели са обезпокоени, че правителството на Доналд Тръмп ще окаже натиск да даде одобрение за ваксина срещу КОВИД-19 преди американските президентски избори на 3 ноември дори и ако резултатите от клиничните изпитания на потенциалната ваксина не оправдават широката й употреба, отбелязва Ройтерс.
)