"Зачестиха случаите на домашно насилие и на побои и убийства на животни", разкри Алгафари.
"Разговарях с мои европейски колеги - разделението не е само при нас. Хората в европейските страни също бяха разделени на такива, които отричат вируса и на такива, които се радваха на изолацията", каза още тя.
"Страхът работи, когато е използван като инструмент. Не мисля, че се стигна до такива нива на паника, за каквито имаше новини", заяви психотерапевтът.
"Хората предпочита да са прави, а не щастливи. Непременно да има състезание,а трябва да имаме умението да отстъпваме и да се смиряваме", коментира Мадлен Алгафари.
"Виждам все повече хора, които се питат за важните неща - какво да поправим в себе си, дали имаме правилната професия, дали трябва да сме с човека до нас. Радвам се на това, че имаше личностна зрялост", каза още тя.
Имах един случай на един краен страх от вируса по време на карантината. Жена се беше затворила в стаята си, беше стигнала дотам, че мъжът ѝ и оставяше храна пред вратата, докато тя се бе изолирала. Това заяви в предаването "Денят с Георги Любенов" по БНТ Мадлен Алгафари, психотерапевт.
)