Сръбският президент поиска също Русия да защити православната църква на Балканите, съобщи ТАСС.
При евентуално предложение Сърбия да признае Косово и то да влезе в ООН, а ние да не получим нищо в замяна, освен членството в ЕС, отговорът ни ще бъде "не", предупреди Вучич.
,,Никаква резолюция за бъдещите отношения на Сърбия с нейната откъсната провинция няма да бъде възможна без съгласието на Москва'', отсече Вучич след среща с руския министър на външните работи в Белград.
Президентът Александър Вучич заяви, че ще се откаже от членство на Сърбия в Европейския съюз, ако тя не получи отстъпки в замяна на признаването на Косово и отказването от опитите да го спре в присъединяването му към ООН. Това съобщи "Раша Тудей", цитирайки думите на сръбския президент в пресконференция с руския външен министър Сергей Лавров.
Посещението на руския външен министър Сергей Лавров идва само три дни преди парламентарните избори в западната ни съседка. Първият дипломат на Русия заяви, че Русия ще подкрепи само решения на косовския въпрос, приемливи за Белград и одобрени от Съвета за сигурност на ООН, където Москва има право на вето.
)