)
)
Зам.-министър Живков е задържан с още 5 души, участвали в престъпна група за внос на боклук от Италия
От схемата се облагоделствали братя Бобокови, които имали бизнес с производство и рециклиране на акумулатори и батерии в Монтана.
С обвинения са и бизнесмените Атанас и Пламен Бобокови, както и бивш шеф на РИОСВ - Плевен.
Специализираният съд реши да остави в ареста за 72 часа шестимата арестувани по схема за принуда и търговия с боклуци, включително заместник-министърът на екологията Красимир Живков. Той се сдоби с обвинение, съобщава БНР.
Вчера Сийка Милева обясни, че са събрани доказателства, че от началото на годината Красимир Живков е принуждавал свои подчинени да издават разрешителни за внос и износ на отпадъци на определени фирми, а тези, които отказвали, били уволнявани или напускали сами. Днес обаче екоминистърът Емил Димитров съобщи за само една служителка през последните месеци. Тя работела по линия на отпадъците, но имала слаби резултати.
Заради разследването, от Министерството били иззети компютри, включително и на министъра, а атмосферата била лоша.
Той беше задържан вчера за 24 часа, заедно с още петима души. Сред задържаните са бивш директор на екоинспекцията в Плевен, както и русенските бизнесмени Атанас и Пламен Бобокови, чиято фирма за преработка на акумулатори в Монтана, според прокуратурата, се е облагодетелствала от престъпната схема.
Последвайте канала на