В крайбрежните райони вече са завалели поройни дъждове, духа силен вятър. В региона са разположени и готови да окажат помощ на населението 40 бригади от индийските сили за реагиране при бедствия, каза пред журналисти шефът им Сатия Нараян Прадхан.
Максималната скорост на вятъра в циклона е 155-165 км/ч, а при пориви достига 180 км/ч.
Дори при евакуация ще се спазват мерките срещу коронавирусната инфекция - в убежищата ще се осигурява социална дистанция, хората ще носят маски и ще използват дезинфектанти за ръце, допълни Прадхан.
Мощният циклон "Амфан" наближи бреговете на индийския щат Западна Бенгалия и на съседната държава Бангладеш. Бангладешките власти съобщиха за най-малко един загинал, информира днес телевизия Ен Ди Ти Ви, цитирана от ТАСС.
Според синоптиците циклонът ще се движи 4 часа към бреговата линия. Индийските щати Западна Бенгалия и Одиша са евакуирали около 450 000 жители на крайбрежните територии в дълбочината на субконтинента; евакуираните в Бангладеш са над два милиона, предава БТА.
)