"Започва организирана дейност на държавата да борба с битовата престъпност", обяви той, цитиран от БНТ.
"Или ще спрат да тровят гражданите или ще се срещнат със съда", закани се той.
Главният прокурор Иван Гешев е във Варна, където се провежда поредната акция срещу битовата престъпност.
Гешев каза, че има драстичен спад на ало-измамите. По думите му с действията на прокуратурата българските граждани ще живеят много по-спокойно.
Заедно с Гешев във Варна беше и екоминистърът Емил Димитров. Двамата направиха коментар и по темата с незаконния боклук от Италия. Гешев беше категоричен, че практиката за внос на нерегламентирани отпадъци е приключила.
От своя страна Димитров обясни, че ще бъдат затворени вносители на отпадъци, каза министърът на околната среда и водите, а сички отпадъци да се върнат в Италия за сметка на вносителите.
Междувременно стана ясно, че 11 лица с две и повече висящи дела са били задържани при специализирана операция на прокуратурата и полицията срещу битовата престъпност в Белослав и варненското село Синдел. Главният прокурор Иван Гешев се срещна с хора в Белослав и в с. Синдел и заяви, че проблемът с битовата престъпност ще бъде разрешен с помощта на местните власти, уточнява Канал 3. Главният секретар на МВР също беше с Гешев във Варненско.