"Срещата ще се състои за обсъждане в неговата цялост на излизането на Великобритания от ЕС", каза Мамер. Той уточни, че разговорите за търговско споразумение ще се състоят, след като Великобритания напусне ЕС.
Главният преговарящ на ЕС за Брекзит Мишел Барние ще придружи председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен при посещението ѝ в сряда в Лондон, предаде БТА.
Разговорите няма да се съсредоточат върху бъдещото търговско споразумение между Брюксел и Лондон, смятано за една от най-важните преговорни теми, заяви днес говорителят на Фон дер Лайен, Ерик Мамер.
Това изглежда все по-вероятно, предвид факта, че Консервативната партия на премиера сега разполага с абсолютно мнозинство в парламента след последните избори.
Двамата ще се срещнат за първи път официално с британския премиер Борис Джонсън, откакто той спечели парламентарните избори миналия месец. Срещата е насрочена във връзка с надеждите на Джонсън да ускори процеса по одобрението от британския парламент на сключената от него с ЕС сделка за Брекзит.
)