Избори са единственият начин за излизане от задънената улица с Брекзит, каза снощи британският премиер Борис Джонсън пред парламента, предаде Ройтерс.
Джонсън добави, че ако парламентът не гласува за избори, ще отиде на срещата на върха в опит да сключи сделка, но няма да иска ново отлагане на Брекзит.
"Г-н председател, отново внасям искане за предсрочни общи избори. Не искам това и се надявах, че тази стъпка няма да бъде необходима", каза той преди гласуването в парламента дали да има предсрочни избори.
"Приех реалността, че изборите са единственият начин за излизане от задънената улица в Камарата (на общините) и да се защити националният интерес, като се даде на следващия премиер, който и да е той, най-силния възможен мандат да води преговори от името на страната ни на Европейския съвет идния месец", каза той.
)