Специални стъклени предпазни огради ще се поставят и на част от спирките по първата и втората линия на метрото, освен и по третата. Това ще бъде направено заради безопасността на хората, обясни кметът на София Йорданка Фандъкова, която тества новите влакове, които ще се движат по третата линия на метрото.
До края на годината ще бъде пуснат първият етап от 8 км и 8 метростанции. Вторият етап от 4 км до Околовръстния път на "Горна баня“ ще е готов през 2020 г.
Първи с огради срещу самоубийци ще бъдат станциите "Опълченска" и "Национален стадион Васил Левски". Причината за избора им, че те са едни от най-рисковите. Проучваме и други 10, обясни шефът на "Метрополитен" Стоян Братоев. И обясни, че преградите ще се отварят само пред влака.
)