По думите му задържането на отстранената кметица на район „Младост” и нейната заместничка не е било извършено спрямо установените правила, липсвали са всякакви общоприети стандарти.
Според експерта, отказът от показанията на свидетеля Дюлгеров, показва, че най-вероятно всичко ще се изясни и е редно виновните да си понесат отговорността. Миланов каза още, че по случая има доста пропуски.
„За да тръгнат на протести, явно са се натрупали определени отношения, които създават етническо напрежение. Всички трябва да са равни пред закона, това е основното”, каза Румен Миланов.
По делото „Иванчева” протича невероятна активност и показност на прокуратурата. За мен има друго отношение. Зад този случай стои мощна икономическа и политическа компонента. Това заяви бившият директор на НСБОП ген. Румен Миланов в предаването „120 минути“ по БТВ.
Той коментира и напрежението в Габрово, породено от побой над продавач в денонощен магазин от група роми. Миланов определи като тактическа грешка на полицията, че побойниците са били освободени преди да изтекат 24 часа. Според него обаче проблемът не е в това и грешката не е на директора на областната полиция, който беше отстранен.
5 декември 2025 г. в 09:08 ч.
)