Двама мъже са задържани при акцията тази сутрин, потвърдиха за БТА от пресцентъра на Областната дирекция на МВР в Стара Загора.
Конфискувани са 14 МПС, 37 коня и 69 каруци. Приходите от нарушителите са твърде малко, защото до този момент са събрани едва 17 на сто от глобите, коментира за БТА инж. Петър Заяков.
През изминалата година са извършени 31300 проверки на територията на Старозагорска област от горски инспектори и полицаи и са съставени 674 акта, от тях са влезли в сила 412, уточни директорът на Регионалната дирекция на горите в Стара Загора.
Сред намерените трофеи четири са на благородни елени. Собствениците им не са членове на 14-те официално регистрирани ловни сдружения на територията на Старозагорска област.
Тридесет трофея са намерени при съвместна акция на полицията и горски инспектори тази сутрин в град Шипка и село Шейново. Това съобщи на брифинг директорът на Регионалната дирекция на горите инж. Петър Заяков.
)