Novini.bg

Българин в номиниран за няколко Оскара филм

45
Българин в номиниран за няколко Оскара филм
© Нова телевизия

Филмът "Зелената книга" беше номиниран в няколко категории на тазгодишните награди "Оскар", включително и за най-добър филм. В лентата участва и българският актьор Димитър Маринов.

За да се подготви за ролята, Маринов е имал 5 дни да се научи да свири на виолончело.

Колкото по-голяма е звездата, толкова по-лесно се работи с нея, коментира още българският актьор.

Усещането да си в А групата на Холивуд е огромно удоволствие. За мен най-голямата награда е, че аз съм част от този проект, че съм във филм на режисьора Питър Фарели, имам възможността да партнирам с Виго Мортенсен, Махершала Али, заяви Димитър Маринов.

Учителката ми по чело започна да се смее, когато хванах за първи път челото. Каза ми, че изглеждам доста женствен. Един вид – цигуларски са ми пръстите, цигуларски са ми китките, а трябва да е по-мъжкарско. Свирих по 5-6 часа на ден, жена ми почти се разведе с мен, разказа Маринов пред Нова телевизия.

Последвайте канала на

Константин Тодоров
45

Свързани новини

Българин в номиниран за няколко Оскара филм | Новини.бг