)
Гърция може да разчита на нашата подкрепа, заяви германският канцлер Ангела Меркел, написа атинският в. Катемерини.
Министър-председателят в Берлин допълни, че Гърция е постигнала голям напредък в икономическите реформи. "Аз знам, че последните години бяха много тежки за южноевропейската държава и голяма част от нейните граждани, но те успяха да се изправят на крака. Ето защо аз обаче искам да уверя моите домакини – Гърция може да разчита на нас", пише още в документа.
От администрацията на премиера на Федералната република разпространиха изявление на Меркел, посветено на нейната първа визита в Атина от 2014 г. насам. "Германия и Гърция имат исторически добри връзки. Двете страни са членки на Европейския съюз и НАТО. Те си сътрудничат и в други области", заяви тя.
Очаква се Меркел да пристигне в Атина днес. В нейната програма са включени срещи с премиера на Гърция Алексис Ципрас и президента на страната Прокопис Павлопулос.
Последвайте канала на