"БСП застава плътно зад Елена Йончева и проф. Георги Михайлов. Ние нямаме съмнение в тяхната невинност", коментира Кирил Добрев.
"БСП успя да израсне като опозицията в този парламент с алтернатива и тя все повече се припознава като възможност за следващо управление. БСП има превес над ГЕРБ. Убеден съм, че ще спечелим изборите", отбеляза Кирил Добрев.
"Въпросът е кой ще плати политическата цена за този политически натиск, който се упражнява върху БСП?", попита Добрев.
Предстои много сериозно заседание на Националния съвет на БСП. Успяхме да израснем с алтернатива. Убеден съм, че ще спечелим изборите.
Добрев коментира, че след 2005 г. Нинова е най- резултатният лидер на БСП.
Това каза зам.-председателят на БСП Кирил Добрев пред БНР.
Той изтъкна, че проблемът в тези дела е, че те шумно се обявяват на първа страница и след време, на последна страница, между редовете, се обяснява, че всъщност няма виновни.
Той обясни, че от края на парламентарните избори до ден днешен БСП е непрекъснато в предизборна кампания.
„Ще разгледаме предложенията ни за Алтернативен бюджет за 2019 г., критериите, на които трябва да отговарят бъдещите ни евродепутати. Предстои да бъде взето и решение за дневния ред на Конгреса и създаването на така наречения ляв медиен пул", обяви той.
"Преди няколко месеца представихме “Визия за България”, непрекъснато има обиколки по страната на народни представители, членове на НС. Това, което предстои, е да бъде дооформена на по- късен етап нашата листата и да стартираме към кампанията за Европейски избори", подчерта Кирил Добрев.
"Твърде е възможно да се стигне до предсрочни избори. Това, за което работи БСП, е за европейски вот, който може да бъде съчетан и с парламентарни избори. Убеден съм, че на тези избори БСП ще бъде първа политическа сила", изрази увереност Добрев.
На въпрос ще има ли промяна в Устава на БСП за връщане старите правила за избор на лидер той обясни: "Кои сме ние да спрем Конгреса да решава каквото и да било? Личното ми мнение е, че това е връщане назад. Това е форма на отнемане на права от нашите редови членове и даване на огромна власт отново на партийния елит. Моето лично мнение е, че пряката демокрация в БСП трябва да се разшири".
Според него няма заседание на НС на БСП, което да не е важно, тъй като БСП е незаобиколим фактор в обществено-политическия живот на България. "Много пъти заседанията на БСП са определяни като кървави, но не мисля, че това отговаря на истината. Винаги е имало спорове, активен диалог и така трябва да бъде. Ние не сме ГЕРБ и нашите заседания не минават като на конгрес на монголската комунистическа партия", каза още той.
Той коментира, че има два начина да си отиде това правителство- чрез липса на парламентарна подкрепа, "но за това докога ще има парламентарна подкрепа трябва да се обърнем към "златният пръст" и към паричния фронт, както и към Марешки". Добрев поясни, че що се отнася до другия начин- това е чрез натиск отвън. Той обясни, че с протестите и с отношението на гражданите, всеки ден политическото напрежение ескалира.
)