Уволнените министри са членове на партиите Арменска революционна федерация "Дашнакцутюн" и "Процъфтяваща Армения".
Президентът на Армения Армен Саркисян подписа укази за уволнение на шестима министри по предложение на премиера Никол Пашинян, съобщи пресслужбата на президентството, цитирана от ТАСС.
По-рано премиерът Пашинян заяви, че тези министри ще бъдат освободени от длъжност, защото партиите им са подкрепили на гласуване в парламента законово изменение, което значително затруднява произвеждането на исканите от Пашинян предсрочни избори.
Уволнени са министрите на извънредните ситуации Грачя Ростомян, на енергийната инфраструктура и природните ресурс Артур Григорян, на спорта и по въпросите на младежта Левон Ваградян, на транспорта, съобщенията и информационните технологии Ашот Акопян, на икономическото развитие и инвестициите Арцвик Минасян и на селското стопанство Артур Хачатрян.
)