"Колкото по-скоро се случат предсрочните избори, толкова по-добре за България". Той припомни, че майките на деца с увреждания продължават да стоят пред Народното събрание и проблемите им не са решени, съобщиха от пресцентъра на БСП.
Предсрочните парламентарни избори са неизбежни при тази нестабилност в управлението на ГЕРБ. Това каза депутатът от БСП Георги Гьоков в сутрешния блок на БТВ.
Според него управляващите се самосвалят от власт с действията, които предприемат в кризисни ситуации. Народният представител коментира:
"Как решихме проблемите на хората, потърпевши от фалита на ЗД "Олимпик?", попита депутатът. Георги Гьоков припомни, че БСП предложи държавата да изплати обезщетението, с което да поеме вината си и после да потърси правата си пред кипърското законодателство, но управляващото мнозинство не е приело предложението.
"Точно затова ние от БСП сме постоянно сред хората, във всеки ден от седмицата, във всеки момент, когато не сме в НС. Търсим диалог с хората и идеи за бъдещето развитие на страната ни, с които да бъде допълнен проектът "Визия за България". Ако ние като народни представители не потърсим решение на проблемите на хората, те ще го потърсят по друг начин", заключи Георги Гьоков.
)