Излизат резултатите от доклада за състоянието на пътя край Своге

17
© Булфото (архив)

"Видимо фракциите в горната част на пътя и в тази са различни. Видно е с просто око, че тук асфалтовото покритие не отговаря на изискванията за второкласен път", каза тогава Диана Русинова експерт в Института за пътна безопасност, припомня БНР.

Институтът за пътна безопасност ще представи резултатите от предварителния доклад-анализ за състоянието на пътя, където стана тежката катастрофа при Своге, при която загинаха 17 души.

Вчера започна ремонтът на този опасен участък. Работите се извършват в едната лента и движението не се спира. Необходимо е шофьорите да карат внимателно и със съобразена скорост, предупреждават от пътната аганция.

Какво още е установено при анализа, ще стане ясно днес.

Независимото експертно обследване беше предприето в първия работен ден след инцидента.

След обследване с видеорегистратор, проучване на терена и външна експертиза, представители на неправителствената организация още тогава излязоха с предположението, че състоянието на пътя е една от причините за катастрофата. Така за първи път се заговори за лошите пътища, като за потенциален убиец:

Последвайте канала на

Десислава Станева
17

Свързани новини

Водещи новини

Излизат резултатите от доклада за състоянието на пътя край Своге | Новини.бг