Макрон се фокусира върху търговските и културните връзки между Франция и Дания

21
Макрон се фокусира върху търговските и културните връзки между Франция и Дания
© gettyimages (архив)

Френският президент Еманюел Макрон се фокусира днес върху търговските и културните връзки между Франция и Дания, предаде ДПА.

В последния ден от държавната си визита в кралството Макрон участва в бизнес форум заедно с датския премиер Ларс Льоке Расмусен и престолонаследника Фредерик.

Датската пивоварна компания "Карлсберг" обяви планове да инвестира до 116 милиона долара в "Кронанбур" във френския град Оберне. Това ще е най-голямата инвестиция на "Карлсберг" в Европа.

Конфедерацията на датската промишленост, домакин на форума, отбеляза, че има потенциал за засилване на бизнеса с Франция, която в момента е осми по обем пазар за датски износ.

Макрон заминава по-късно днес за Финландия. Това ще е първото официално посещение на френски президент в тази страна от 19 години.

Френската първа дама Брижит Макрон, която по професия е учителка, посети днес гимназия с престолонаследничката Мери. Двете след това присъстваха заедно със съпрузите си на културна церемония в музей в Копенхаген.

Последвайте канала на

БТА
21

Свързани новини

Водещи новини

Макрон се фокусира върху търговските и културните връзки между Франция и Дания | Новини.бг