На редовно заседание утре правителството ще обсъди Национална стратегия за намаляване на риска от бедствия 2018-2030 г., съобщи пресслужбата на кабинета.
Министрите ще разгледат Тригодишна план-програма на Централната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните за периода 2019-2021 г. и на бюджетна прогноза за реализация на програмата.
МС ще обсъди проекти на решения на Управителните съвети на Международната банка за възстановяване и развитие и на Международната финансова корпорация.
На заседанието ще се разгледа Проект за инвестиционен разход "придобиване на нов подвижен състав за нуждите на БДЖ.
Министерският съвет ще разгледа и Доклад за равнопоставеността на жените и мъжете в България за 2017 г. Очаква се на заседанието за бъде прието постановление за приемане на Методика за определяне цената на услугата "доставяне на вода за напояване".
)