Въпросният служител, пожелал да запази анонимност, уточнил, че Южна Корея разговаря със Севера за доуточняване на детайлите около срещата.
Северна Корея вече е започнала подготвителни дейности по закриването на полигона Пунгери, съобщи специализирана изследователска група към американския университет "Джон Хопкинс", цитирана от ТАСС.
Междувременно Япония даде да се разбере, че ще работи заедно с Южна Корея и Съединените щати за пълно унищожаване на севернокорейския ядрен арсенал.
Северна Корея е предложила преговори с Юга на високо равнище утре, съобщи днес представител на южнокорейското министерство на националното обединение, цитиран от Ройтерс.
Северна Корея е насрочила за 23-25 май закриването на своя ядрен полигон, за да изпълни обещанието си да спре с ядрените опити. Това ще стане преди предвидената на 12 юни в Сингапур историческа среща между севернокорейския лидер Ким Чен-ун и американския президент Доналд Тръмп.
)