)
Пътят от Монтана към Видин през селищата Студено буче, Доктор Йосифово, Славотин, Смирненски, Брусарци и Дъбова махала ще бъде ремонтиран основно през пролетта и лятото на тази година, съобщи депутатът ГЕРБ от Монтана Дилян Димитров.
Вече е избран изпълнител на строителните работи и още през март или април тази година те ще започнат, обяви Димитров. Така пътят Монтана-Видин през Брусарци ще бъде обновен в целия му участък.
През пролетта на тази година ще бъде ремонтиран и пътят от Монтана до село Боровци, който е част от трасето Монтана-Берковица-София. След ремонта на пътя в софийската му част през лятото на тази година, то от Монтана до София ще се пътува по изцяло обновено шосе, уточни Димитров.
Средствата за ремонта са отпуснати от Оперативна програма "Региони в растеж" на ЕС и са в размер на 15 милиона лева. Пътят е един от най-натоварените в региона, защото по него преминават голяма част от автомобилите, пътуващи за Румъния и западна Европа през моста над Дунав при Видин-Калафат. Сега много участъци от този път са в лошо състояние, но скоро това ще се промени.
Той коментира, че искането на хората от региона за изграждане на тунел под прохода Петрохан в Стара Планина по пътя Монтана-София е основателно и заяви, че очаква през тази година да започне предпроектно проучване на такъв тунел, който ще съкрати пътя до столицата с 45-50 километра и ще направи региона атрактивен за инвеститорите.
Последвайте канала на