В отговор ръководството на Международния женски клуб поиска махането на символичната Стена на плача на израелския щанд, върху която посетителите можеха да пишат пожелания.
Палестинското посолство свали за кратко анти-израелските и анти-британските постери, и после ги закачи отново.
Посланикът на Израел настоя пред щанда на Палестина за премахването на политическата пропаганда от благотворителното събитие, което трябва да обединява, а не да разединява.
Напрежение възникна между дипломатите на Палестина и Израел по време на откриването на традиционния благотворителен коледен базар на Международния женски клуб в Интер експо център в столицата, пише "Булфото".
На щанда на палестинското посолство бяха сложени постери, в които Йерусалим и други израелски градове бяха обявени за палестински, както и плакат с призив Великобритания да се извини на Палестина за Балфорската декларация, издадена през ноември 1917 година и която се счита за една от първите стъпки към създаването на държавата Израел.
Самата Стена на плача, която се намира в Йерусалим е едно от най-популярните места за молитви в света. Израелското посолство обърна наобратно модела на стената, и сложи надпис "Съжаляваме, Стената на плача е премахната по искане на Международния женски клуб. Повече политика, по-малко благотворителност".
)