"Работодателският произвол" събра недоволни, Мая Манолова дойде на протеста (снимки+видео)

17
"Работодателският произвол" събра недоволни, Мая Манолова дойде на протеста (снимки+видео)
© novini.bg

Работници от цялата страна се събраха пред сградата на парламента заради "работодателския произвол", предаде репортер на novini.bg.

Снимка: novini.bg

Сред най-наболелите проблеми те посочват неизплатените заплати в различни дружества в техния бранш. Те ще настояват пред институциите за спешни мерки в защита на работниците - като това неизплащането на заплати да бъде криминализирано, както и да бъдат въведени промени, които забраняват фирми, които дължат заплати на работници да бъдат прехвърлени на други лица.

Недоволните заплашват да стигнат до гражданско неподчинение и да сезират Европейския съд по правата на човека, ако не бъдат изпълнени исканията им. Сред настояванията им е освен изплащането на дължимите заплати, здравни осигуровки, внасяне на сумите за осигурителен стаж, а и законодателството да бъде променено в случаите, когато дори и работодателя да бъде в несъстоятелност, да се задължава да изплаща осигуровките на жените в майчинство.

Недоволните се оплакват, че от месеци не са им плащани дълговете, които имат към банките заради неизплащането на заплатите им.

На протеста пред Народното събрание дойде и омбудсманът Мая Манолова.

11

Последвайте канала на

Десислава Станева
17

Свързани новини

Водещи новини

"Работодателският произвол" събра недоволни, Мая Манолова дойде на протеста (снимки+видео) | Новини.бг