Георги Харизанов: Нинова прояви тежка форма на лицемерие

4
© БНТ

Трябва да си припомни, че след като беше избрана, преди президентските избори, Корнелия Нинова направи консултации с Красимир Каракачанов. Реакцията й срещу "Обединени патриоти" и обвиненията във фашизъм са тежка форма на лицемерие. Това смята Георги Харизанов от Института за дясна политика.

"ГЕРБ отгледа банка от кадри", заяви Харизанов.

"Да кажем, че Патриотите са фашистка организация, не е много сериозно. Тази организация има националистически уклон, но в никакъв начин не бих я определил като фашистка", заяви Колев пред БНТ.

На това мнение е и социологът Кольо Колев. Той приема за нормална и реакцията на БСП срещу Иво Антонов и Валери Симеонов, а преди това и срещу отстранения зам.-министър в МРРБ Павел Тенев.

Според него Иво Антонов от Министерство на отбраната е човек със сериозен стаж. Работи във ведомството вече 18 г. и е уважаван, коментира Харизанов. Харизанов смята, че нормално да има такива случаи с хора на ОП, понеже те за първи път са във властта. По думите му това трудно ще се случи при ГЕРБ.

Той обаче подчерта, че когато предлагаш човеш за държавен пост, трябва "добре да го огледаш".

Последвайте канала на

Novini.bg
4

Свързани новини