Програмата за санирането отива на прокурор заради съмнения за нарушения. Това заяви регионалният министър Спас Попниколов в сутрешния блок на БТВ.
По думите му част от нарушенията са прекалено и необосновано високи цени, както и наддоговаряне на средства - договори с неосигурено финансиране. Той уточни, че първоначалните цени на програмата да били 290 лв. без ДДС на квадратен метър, а сега са 140 лв.
Министърът посочи, че отговорност за изчезналите документи на тунел „Железница” на магистрала „Струма” носи председателят на оценителната комисия. Попниколов отрече да е правен опит да се скрие от медиите изчезването на папката, а когато е станало ясно, че я няма, е действано спрямо закона – процедурата е прекратена.
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)