)
Към 17:00 часа валежи в синоптичните станции на НИМХ – БАН не са регистрирани. Дебелината на снежната покривка на днес е без съществена промяна: в Северна България - между 23 и 45 см , а в Южна – между 13 см и 41 см. В Хасково снежната покривка е 46 см.
Температурите към 17:00 ч в западната и централната част на Северна България са от 0° до 5°, в останалите райони – между минус 5° и 0°, в Кюстендил – минус 8°, в Стара Загора – минус 7°.
Вятърът в Дунавската равнина и в отделни райони на Горнотракийската низина е умерен. В района Кнежа е регистрирана снежна виелица.
През нощта над по-голямата част от страната облачността ще намалява до предимно ясно, но постепенно от северозапад отново ще се увеличи. В сутрешните часове на места в западната част на Дунавската равнина видимостта ще е намалена. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-югозапад. Минималните температури ще са между минус 10° и минус 5°.
През деня облачността ще е разкъсана. На отделни места ще прехвърча слаб сняг. Привечер в крайните северозападни райони ще има превалявания от дъжд и там ще се образуват поледици. Ще духа слаб до умерен предимно южен вятър. Ще се затопли и максималните температури ще са между 1° и 6°.
Над Черноморието облачността ще е разкъсана. Ще духа до умерен предимно южен вятър. Максималните температури ще са от 3° до 6°. Температурата на морската вода е 2-3°. Вълнението на морето ще е около 2 бала.
Над планините облачността ще е значителна, на отделни места ще прехвърча сняг. Ще духа умерен до силен югозападен вятър. Температурите ще се повишат и максималната на височина 1200 метра ще е 2°, на 2000 метра – около минус 4°.
Последвайте канала на