Берлинска стартъп компания се опитва да даде приноса си за интеграцията на имигрантите, залели страната през изминалата година, със специална онлайн платформа за намиране на работа, информира БНТ.
Сайтът MigrantHire.com е създаден тази година от екип, обединил германци и имигранти. За него работят петима доброволци в офис, разположен в стара индустриална сграда в оживения берлински квартал Кройцберг.
Над 8000 имигранти вече са се регистрирали на сайта, който им помага да подготвят документи, отговарящи на германските стандарти, и след това свързва кандидатите с компании, потенциални работодатели. За имигрантите регистрацията е безплатна, като за финансиране компанията разчита на дарения и работа от доброволци.
5 декември 2025 г. в 12:59 ч.
)