НА ЖИВО

Хиляди се сбогуват с папа Франциск

Меркел: Ако Европа не успее да подсигури границите си, от това ще пострада вътрешният пазар на ЕС

22
Меркел: Ако Европа не успее да подсигури границите си, от това ще пострада вътрешният пазар на ЕС
© Getty Images/Guliver

Германският канцлер Ангела Меркел каза днес, че ако Европа не успее да подсигури границите си, от това ще пострада вътрешният пазар на блока, предаде Ройтерс.

"ЕЦБ е независима в политиките си. Тя има ясно установен мандат за това", каза Меркел след срещата си с Рюте, пише БТА.

"Или европейците ще защитят външните си граници, или ще направим голяма стъпка назад", каза Меркел на пресконференция с холандския премиер Марк Рюте в Айндховен.

"Хората в Германия имат легитимното право да обсъждат факта, че лихвите преди бяха много по-високи. Това не бива да бъде бъркано с намеса в независимата политика на ЕЦБ, която аз подкрепям", каза Меркел.

Тя заяви, че критиките в Германия срещу рекордно ниските лихви на Европейската централна банка (ЕЦБ) са легитимни, но защити правото на банката да има собствена валутна политика.

Последвайте канала на

Константин Тодоров
22

Свързани новини

Водещи новини

Меркел: Ако Европа не успее да подсигури границите си, от това ще пострада вътрешният пазар на ЕС | Новини.бг