Охранителна камера е запечатала мига на самоубийствения взрив в центъра на Истанбул днес. На тях се вижда атентаторът миг преди да се взриви.
Ранените са най-малко 36, 12 от които – чужденци. Нападението беше извършено на търговската улица „Истиклал", която води до площад "Таксим".
До момента има един задържан по подозрение за съпричастност към извършването на атаката. Няма информация за името на задържания, тъй като в страната действа забрана средствата за масова осведомяване да разгласяват подробности по текущи разследвания.
Очевидци съобщават, че над мястото на атентата прелитали хеликоптери, а хората бягали в паника. Сред ранените има израелски граждани, каза говорител на израелското външно министерство, цитиран от БТА. Той обаче не съобщи колко са те, нито какво е състоянието им.
)