)
изпълнена от Азис, пише "24 часа".
Последвайте канала на
изпълнена от Азис, пише "24 часа".
Последвайте канала на
25 песни, които ни казват накъде отива музиката. Така нарича амбициозния си проект журналистът от "Ню Йорк Таймс" Н. Абебе. Той смята, че през последните сто години хората са се опитвали да си отговорят на въпроса за какво всъщност служи музиката.
Кога и къде я слушаме? Трябва ли хората да притежават музиката? Кой трябва да пише музика? Сигурни ли сме наистина, че трябва да плащаме за нея? Според него величието на поп музиката идва от това, че без значение колко харесват песните им, те помагат на слушателите да открият себе си. Музиката помага на младите хора да определят стила си - дрехите, прическите, поведението си.
Арабските китари, с които започва "Хабиби" сякаш те отнасят на турските пазари или цигански кервани. Всъщност обаче, това е българска чалга, отбелязва авторът. Той набляга на факта, че видеото е гледано над 20 милиона пъти в Ютюб за по-малко от четири месеца. Абебе не се наема с твърдението, че това е най-големият хит на "Краля на чалгата". Азис е облечен като от "Фейт"-ерата на Джордж Майкъл вместо разпознаваемия му стил.
4 януари 2016 г. в 11:26 ч.
)