Припомняме ви, че вчера бяха оттеглени текстовете, касаещи социалните придобивки на полицаите.
Според Нено Димов, председател на Института за дясна политик, протестите на полицаите са повлияли за това, но влияние е оказало и позицията на АБВ и НФСБ, че може би няма да подкрепят в парламента исканите промени.
"Станахме свидетели на едно зле направено упражнение", коментира в студиото на сутрешния блок на Нова телевизия Илиян Василев, бивш посланик в Москва, относно искането на финансовия министър за промени в Закона за МВР.
Социологът Андрей Райчев смята, че е имало умисъл в действията и те са били относно това правителството да спечели време. По думите му, ситуацията в страната по никакъв начин не се е променила. "Трябва да има разговор между властта и населението", добави Райчев и напомни, че политическият елит го е страх от населението и постоянно го откупва с дребни суми. Социологът е категоричен, че най -много страдат от всичко децата, защото те са мълчаливи и нищо не казват.
5 декември 2025 г. в 09:08 ч.
)