Пътните полицаи отново могат да спират по своя преценка на пътя и без заснемане на проверката, съобщават от пресцентъра на МВР.
От вътрешното министерство уточняват, че пътните полицаи и служители от звената „Престъпления по пътищата" и „Сигма" вече могат да санкционират нарушители при установено от тях явно нарушение на Закона за движение по пътищата /ЗДвП/, като не е задължително проверката да се извършва в условията на видео заснемане и аудио запис или по метода на т.нар. "широкообхватен контрол".
МВР оповестява това с едноседмично закъснение, тъй като от текста на съобщението става ясно, че мярката е влязла в сила още на 24 юли.
Целта е активизиране на контролната дейност и недопускане на системни нарушения от участниците в пътното движение, пишат от МВР. За всяко спиране служителят е длъжен да вземе отношение и да издаде съответния административно-наказателен документ - фиш или акт за установяване на административно нарушение, се посочва още в съобщението.
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)