НА ЖИВО

НС с редовно заседание

Запор на Марешки за 14 млн. лв. иска прокуратурата

4

Прокуратурата поиска запор на банкови сметки и акции в различни дружества на обща стойност близо 14 млн. лв. на бизнесмена Веселин Марешки.

Именно обезпечаването на евентуална осъдителна присъда е причината прокуратурата да поиска запор върху активите на бизнесмена.

Искането за налагане на обезпечителните мерки вече беше отхвърлено от Варненския окръжен съд, а държавното обвинение обжалва решението пред Апелативния съд.

По първото обвинение, за което според досъдебното производство са нанесени щети за 14 000 лв., законът предвижда от 5 до 15 години затвор, глоба от 5 000 до 10 000 лв. и конфискация до ½ на имуществото.

След скандала на ул. „Студентска“ през есента на миналата година Марешки беше обвинен за изнудване на собственика на пицария Асен Миланов и за нанасяне на лека телесна повреда на общинския съветник Костадин Костадинов.

Според държавното обвинение през последните няколко месеца той е прехвърлил дяловете си в близо 100 фирми на свои роднини, предаде радио Дарик.

Последвайте канала на

Нора Виткова
4

Свързани новини

Водещи новини

Запор на Марешки за 14 млн. лв. иска прокуратурата | Новини.бг