Заводът за механично-биологично третиране (МБТ) на отпадъци, с производство на RDF - гориво на площадка "Садината" е втората фаза на проекта "Изграждане на интегрирана система от съоръжения за третиране на битовите отпадъци на Столична община". По проекта са изградени ново депо, инсталации за зелени и био отпадъци, от които се произвежда електричество и компост. Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на оперативна програма "Околна среда 2007-2013г." с 84% безвъзмездно финансиране.
В началото на май Йорданка Фъндъкова заяви, че очаква до края на лятото заводът за преработка на отпадъци да бъде готов. Тогава тя обяви, че над 70 % от всички общи дейности вече са изпълнени и проекта почти е завършен.