)
Проверките са във връзка с предстоящите празници 1 май и Гергьовден и ще обхванат търговци във всички области от Южна България, които са в обсега на местната дирекция на НАП - Пловдив, Стара Загора, Хасково, Пазарджик, Смолян и Кърджали.
Инспекторите ще следят основно за издаването на касови бележки, но също и за спазване на осигурителното законодателство, уточни Илиева.
За нарушения от страна на търговци на плодове и зеленчуци са получени и множество сигнали от граждани, което допълнително мотивира акцията на НАП, допълни тя.
Освен че ще има внезапни проверки по пазарите, браншът ще бъде и дистанционно наблюдаван през следващите дни чрез единната електронна система на НАП за връзка с касовите апарати на търговците.
Драстични и необосновани спадове в отчитаните обороти ще бъдат повод за посещение на място от данъчните, предупреждават от Агенцията. До 2 000 лева стига глобата за неиздаване на касови бележки, припомнят от НАП - Пловдив.
Сигналите не трябва да са анонимни, като НАП гарантира тяхната конфиденциалност.
Последвайте канала на
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)