Директорът на ОД на МВР Благоевград Васил Митов ще пристигне на мястото на инцидента. Междувременно стана ясно, че един човек е починал при масов бой в ромската махала в Ихтиман.
Снощи около 20.40 часа, когато от ул. "Явор" в ромската махала е получен сигнал за стрелба от автоматично оръжие, при която "има ранени, нападали по улицата".
Жандармерия, барети и спецполицаи окупираха ромската махала в Петрич, към мястото пътуват и висши полицаи от ОД на МВР Благоевград. Напрежението в Петрич ескалира още снощи, след като две ромски фамилии си спретнаха масов бой, съпроводен със стрелна. При инцидента бяха ранени двама души, съобщи МВР-Петрич.
Днес пак имаше сблъсък около 11;30 ч., отново между фамилиите. Според информацията трима мъже, въоръжени с ловни пушки успяха да ранят със сачми над 10 души. Пострадалите в момента минават преглед в МБАЛ–Петрич. Двама от ранените са по-тежко пострадали, сред простреляните има и дете, предава struma.bg.
Ромската махала, където се разигра екшънът, е отцепена от полиция.
В ромската махала в Петрич от години тлее вражда между два от местните кланове. Периодично тя ескалира в сбивания. За да им обърнат внимание, почти винаги се подава сигнал за стрелба "с убити и ранени".
След екшъна е бил арестуван босът на един от враждуващите кланове Сергей Методиев - Бизона. Неговите хора са започнали битката с буркани, керемиди и шишета вчера. Кръв и страх тресат ромите в квартала. Враждата тлеела след смъртта на брата на Бизона, който издъхна след побой. Някои твърдят, че ромите не могли да разделят парите от изборите, официално обаче потвърждение на мотивите няма.
)