Йосифов е убеден, че срещу него има поръчка. "Става въпрос за 20 милиона по европрограми за изграждане на пречиствателна станция в Садово, които общината загуби", коментира бившият кмет.
"В моята практика никога не съм се бъркал в работата на комисията. Защо само думата на зам.-кмета Елена Василева, която ме обвинява, се приема за основание, за да бъда осъден", допълва Йосифов. Василева обвинява кмета за опит за влияние.
Аз вече нямам вяра. Аз като кмет на общината съм назначил комисия, в която участват 5 човека. Комисията работи един месец. Зам.-кметът е допуснал външни лица в тази комисия. По мое искане всички документи на участниците в комисията бяха подписани от мен. Това каза бившият кмет на Садово Марин Йосифов, който беше обвинен за търговия с влияние, потвърдено на три инстанции и трябва да влезе в затвора до часове.
ДАНС е подслушвал кмета и по този начин е била прекратена злоупотреба със средства. Според кмета това дело цели да прикрие вината на други хора, а той е изкупителна жертва. Подкрепата на БСП за мен на изборите ми пречи. Вместо да ми помага тя ми пречи, категоричен е Йосифов.
Преди да вляза в затвора ще обърна внимание на семейството си. Аз вярвах в правосъдието. Няма доказателство за моята вина, има престъпление, да, но то е извършено от комисията. Елена Василева е реалният извършител на това нарушение. Ще лежа невинен в затвора, завърши бившият кмет на Садово.
Бившият кмет на община Садово Марин Йосифов ще лежи три години и шест месеца в затвора, а консултантката Анжела Запрянова - три години. Това постанови Окръжният съд в Пловдив вчера. Двамата са поискали 250 077 лева рушвет от “Пътинженеринг”, за да упражнят влияние върху зам.-кмета на Садово Елена Василева, така че фирмата да спечели обществената поръчка за канализацията на село Кочово. Сумата представлява 7% от офертата на дружеството. “Ще обжалвам, това е някакъв пълен фалш. Не мога просто да повярвам, че има такъв съд. Делото е поръчково”, заяви след прочитане на присъдата бившият градоначалник Йосифов.
)