Не знам как Бойко Борисов гледа хората в очите след изборните манипулации, които ГЕРБ правеше. Носеха се чували с бюлетини, подменяха се изборни книжа. Това заяви в интервю на БТВ зам.-председателят на парламента Мая Манолова.
Не знам какво самочувствие имат, за да коментират, след всички провалени избори, които правеха. На Росен Плевнелиев ще остане клеймото "избран с измама" по кодекса "Фидосова". Не искам да слизам на нивото на Цачева. Такова е и нивото на ГЕРБ в парламента – хули и лични обиди, каза социалистката.
Манолова заяви, че подала сигнал в прокуратурата за бюлетините в Костинброд, тъй като е имала информация за огромно количество нелегално отпечатани изборни книжа. По думите й сигналът й се е оказал верен.
Убедена съм, че БСП ще бъде първа политическа сила на предстоящите евроизбори. Срещам се с хора и виждам настроенията им. Нямам притеснения за това, че ще бъдем първа политическа сила на евровота, каза още Мая Манолова.
По думите й първоначалната идея за създаването на АБВ е подменена и движението на Георги Първанов се превръща в патерица на ГЕРБ.
Тепърва предстои да се види ще има ли осъден по това дело. Важно е, че благодарение на прокуратурата бяха арестувани 480 000 бюлетини. Затова ГЕРБ са толкова настървени – бюлетините не можаха да влязат в употреба, убедена е зам.-шефката на парламента.
По думите й ПГ на БСП тепърва ще обсъжда темата с депутата от Коалиция за България Румен Йончев, който вчера присъстваше на учредителния конгрес на "България без цензура" и даде заявка да е гласът на формацията на Николай Бареков в настоящия парламент.
В заключение Манолова увери лаконично, че АЕЦ „Белене" ще се строи, като левицата има планове и за блоковете в АЕЦ "Козлодуй". "Южен поток" също започва, България тръгва напред, обяви социалистката.
)