15 независими депутати внесоха искане до президента Виктор Янукович да уволни правителството на Николай Азаров, предаде РИА Новости.
В документа се посочва, че Върховната рада трябва да изслуша отчета на Генералната прокуратура относно насилственото разпръскване на демонстранти в Киев на 30 ноември 2013 г. и виновните да бъдат подведени под отговорност. Независимо от резултатите от разследването, държавният глава трябва да отстрани кабинета от власт и да назначи служебно правителство, призовават парламентаристите.
Законодателите също така призовават Украйна да поднови преговорите и с Русия и с Европейския съюз. Депутатите подчертават необходимостта страната до края на 2013 г. да изпълни всички изисквания Киев и Брюксел да подпишат споразумение за безвизово пътуване.
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)