Не е нормално да се извършват проверки по домовете, също така не е нормално да влиза полицията в университета. Това се прави с цел сплашване, заяви Кънев.
Петканов заяви, че около ФЖМК е имало около 200 полицаи.
Освен хората на протестите, има твърдения, че разни кръгове го организират, но ако е така за над 150 дни - вече са по-бедни от всякога. Това заяви Самуил Петканов, собственик на сайта НЕ!новините, в сутрешния блок на БТВ. Той се пошегува, че всъщност сега са с перуки, защото на протеста ясно се вижда, че всъщност са ултраси.
Нямаше проблеми до момента, в който полицията ме ескортира до автобуса, там униформени с каски започнаха да ме бият, разказа протестиращ, който е бил пребит от полицаи. Той добави, че е държан 3 часа в този автобус без да му бъде обяснено защо го държат там.
Красимир Кънев, председател на БХК, заяви, че полицейското насилие е едно системно поведение на полицията ни. Тя винаги употребява незаконна сила, когато се стигне до подобни събития. По думите му полицията трябва да прояви съразмерна сила на употребената от протестиращите.
5 декември 2025 г. в 09:08 ч.
)