Официалният старт беше даден на 19 юли, тази година, в присъствието на министъра на околната среда и водите Искра Михайлова.
От водната инфраструктура ще се възползват приблизително 32 хил. жители на Стара Загора.
21 август 2011 г. в 12:50 ч.
Кметът Живко Тодоров подписа днес Акт 2 за изграждане, рехабилитация и модернизиране на около 27 км канализационна мрежа и реконструиране на над 2 км водоснабдителна мрежа по Интегрирания воден проект на Стара Загора. Това съобщават от пресцентъра на общината, предаде БТА.
От днес стартира същинската дейност по изпълнението на главен колектор по улица "Княз Борис Първи" , отливен канал и дъждопреливник, канализационна и водоснабдителна мрежа в кв. "АПК", канализация на кв. Кольо Ганчев-запад" и канализационна мрежа на село Богомилово.
С този проект ще бъде завършен целият канализационен цикъл на Стара Загора и ще бъдат решени напълно проблемите с водоснабдяването и канализацията на града. Очакванията на общинското ръководство са проектът да създаде и условия за нови инвестиции, което от своя страна да повиши благосъстоянието на населението.
Проектът е финансиран от Кохезионния фонд на Европейския съюз и от държавния бюджет на Република България, чрез оперативна програма "Околна среда 2007-2013 г.". Срокът за завършване на всички строително-монтажни работи е 10 месеца, но не по-късно от 30.09.2014г.
)
)